A has logged 39 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
Read the review Edit this entry  
30
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
½
Edit this entry  
30
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★
Edit this entry  
28
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
½
Edit this entry  
27
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
½
Edit this entry  
25
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
½
Edit this entry  
23
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
½
Edit this entry  
23
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
½
Edit this entry  
22
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★½
Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★
Edit this entry  
19
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
½
Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
15
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Closer

Closer

2004
×
Edit this entry  
13
Leap Year

Leap Year

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Focus

Focus

2015
×
Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Wadjda

Wadjda

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

1977
×
Edit this entry  
10
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
½
Edit this entry  
03
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★
Edit this entry  
02
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Titanic

Titanic

1997
×
★★
Edit this entry