• Dune

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Theatre: A Love Story

    ★★½

  • Black Water: Abyss

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • Red Shoes and the Seven Dwarfs

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Kardec

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Brightburn

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Kingdom

    ★★½

  • Hellboy

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • What Men Want

    ★★½

  • Serial (Bad) Weddings 2

    ★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • IO

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Rampant

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Slender Man

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★