• Miracle: Letters to the President

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★

  • Double Patty

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Gucci Always Wins

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • for the devil who sleep on my bed

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • The Long Goodbye

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Undine

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Last Letter

    ★★★★

  • Paris et ITZY

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • IU: Love, Poem Tour Concert in Seoul

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★