• The Secret: Dare to Dream

  • The Secret Garden

  • Tatort: Das Team

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Das perfekte Geheimnis

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Tatort: Nemesis

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • After

    ★★

  • Walk. Ride. Rodeo.

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Darkest Minds

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Set It Up

    ★★½

  • Adrift

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Every Day

    ★★★

  • Forever My Girl

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ★★★★

  • This Crazy Heart

    ★★½

  • Christmas Wedding Planner

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • A Christmas Prince

    ★★★

  • Suck Me Shakespeer 3

    ★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • The Shack

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ★★½

  • My Blind Date with Life

    ★★½

  • The Space Between Us

    ★★★

  • An Inconvenient Sequel: Truth to Power

    ★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★★

  • Sherlock: The Lying Detective

    ★★★★★

  • Sherlock: The Six Thatchers

    ★★★★★

  • Why Him?

  • Passengers

  • Moana

  • Fallen

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • Sing

  • La La Land

    ★★★

  • Bad Moms

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★

  • Me Before You

    ★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★★

  • Mother's Day

    ★★

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★★

  • Allegiant

    ★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Grease Live

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★★★

  • Spectre

  • Burnt

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★