• Death to 2020

  • Soul

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • His House

  • Pinocchio

    ★★★

  • Sew Torn

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Max Richter's Sleep

    ★★★★

  • Doctor Sleep

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • The Painted Bird

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Unknown Memories

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ant Head

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Killing

    ★★★★½