Sam has logged 33 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry