sam has logged 21 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Magician

The Magician

1958
×
★★★
Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fog

The Fog

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry