Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hello Kitty Becomes A Princess

Hello Kitty Becomes A Princess

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What's New, Scooby-Doo? Vol. 1: Space Ape at the Cape

What's New, Scooby-Doo? Vol. 1: Space Ape at the Cape

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
CHAINSAW MAID

CHAINSAW MAID

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Bratz: Babyz - The Movie

Bratz: Babyz - The Movie

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cats

Cats

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hamster Hell

Hamster Hell

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
T is for Toilet

T is for Toilet

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack Whitehall: I'm Only Joking

Jack Whitehall: I'm Only Joking

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumping Into Broadway

Bumping Into Broadway

1919
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Arrival

The Arrival

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monster High: Haunted

Monster High: Haunted

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Side of Chocolate

The Dark Side of Chocolate

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Helluva Boss

Helluva Boss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hazbin Hotel

Hazbin Hotel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Week

One Week

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Lips

Blue Lips

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Demetri Martin: Standup Comedian

Demetri Martin: Standup Comedian

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tooth Fairy

Tooth Fairy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry