• Bo Burnham: Inside

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Framing Britney Spears

  • WandaVision

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • All In: The Fight for Democracy

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Athlete A

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Double Tap

  • The Long Goodbye

  • The Weeknd: After Hours

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

  • The Painter and the Thief

  • Music & Clowns

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★½

  • Breast Friends

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

  • Falling Inn Love

    ★½

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Just a Drill

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★½