• Cemetery

    ★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • The Hustle

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Missing Link

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Drunk Parents

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★½

  • Domains

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • The Portuguese Woman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Overlord

    ★½

  • Hold the Dark

  • Green Book

  • High Life

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Shadow

  • Outlaw King

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Meg

    ★★