• Warm Bodies

  • Over My Dead Body

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Skyfall

  • Ms. Mammy

  • Abdu Mouta

  • Paranormal Activity 4

  • Grave Encounters 2

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • Ice Age: Continental Drift

  • El Almany

  • The Amazing Spider-Man

  • Aziz's Dream

  • The Dictator

    ★★★

  • The Deal

  • The Avengers

  • The Woman in Black

  • The Cousins

  • Omar & Salma 3

  • Black Mirror: The Entire History of You

  • Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

  • Asmaa

    ★★★★

  • Black Mirror: The National Anthem

  • X-Large

  • Samsara

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

  • Black Mirror

  • Cars 2

  • Grave Encounters

  • Thor

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

  • A Separation

    ★★★★½

  • Microphone

    ★★★★

  • 365 Days of Happiness!

  • Cairo 6,7,8

  • The Consul's Son

  • Bewildered Bolbol

  • 127 Hours

  • Paranormal Activity 2

  • Alzheimer's

  • Stranger Things

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Sitting

    ★★★½

  • Sameer & Shaheer & Baheer

  • The King's Speech

  • Black Swan

    ★★★★★

  • No Retreat, No Surrender ( Bloody Fest )

  • Toy Story 3

  • Bentain Mn Masr

  • The Karate Kid

  • El Talata Yeshtghalonha

  • Bittersweet

  • Iron Man 2

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Messages from the Sea

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

  • Habibi Na'eman

  • Prince of the Seas

  • Cousins

  • 2012

  • Zombieland

  • Al Dictator

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

  • District 9

  • Orphan

  • Fly Out

  • Dokkan Shehata

  • 1000 Mabrouk

  • American Pie Presents: The Book of Love

  • Bobbos