Sam has logged 16 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Timing

Bad Timing

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Furies

The Furies

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Limey

The Limey

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Glass Note

The Glass Note

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry