• Wonder Woman 1984

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Phantom Thread

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★½

  • Jiro Dreams of Sushi

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • There Will Be Blood

  • The Departed

    ★★★★★

  • The Squid and the Whale

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

  • Rushmore

  • Jackie Brown

    ★★★★½

  • Boogie Nights

  • Hard Eight

    ★★★★½

  • Kicking and Screaming

    ★★★★

  • Before Sunrise

  • Chungking Express

    ★★★★

  • Reality Bites

    ★★★

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★

  • After Hours

    ★★★★

  • The Big Chill

  • The Thing

  • Taxi Driver

  • Chinatown

    ★★★★★