samhenken has logged 17 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry