Sam has logged 28 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Demon

Demon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Devil

Devil

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Time

Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
Read the review Edit this entry  
20
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lie

The Lie

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
Read the review Edit this entry  
09
Undine

Undine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
Read the review Edit this entry  
04
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
Read the review Edit this entry  
03
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry