Sam has logged 246 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
O Fantasma

O Fantasma

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seance

Seance

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Below the Skin

Blood Below the Skin

2015
×
Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Fry Day

Fry Day

2017
×
Edit this entry  
13
Inside

Inside

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Christine

Christine

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1932
×
Read the review Edit this entry  
02
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vortex

Vortex

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
Read the review Edit this entry