Sam has logged 29 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Silkwood

Silkwood

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wind

The Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
Read the review Edit this entry  
13
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
French Exit

French Exit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Werewolf

Werewolf

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
Read the review Edit this entry  
02
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Opera

Opera

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Burrow

Burrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry