Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Blue Spring Ride

Blue Spring Ride

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
91 Days

91 Days

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mononoke

Mononoke

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Keep Your Hands Off Eizouken!

Keep Your Hands Off Eizouken!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mushi-Shi

Mushi-Shi

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enter the Anime

Enter the Anime

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
SK8 the Infinity

SK8 the Infinity

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Way of the Househusband

The Way of the Househusband

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry