• Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • The Broken Hearts Gallery

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • Work It

  • The Kissing Booth 2

  • Peninsula

  • Hamilton

    ★★★★

  • #Alive

    ★★½

  • The Rental

    ★★½

  • A Whisker Away

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • The Half of It

  • Kakushigoto

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Hater

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Shirley

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • His House

    ★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Dead Kids

    ½

  • Last Christmas

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Cleaners

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Hello World

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Our Friend

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★½