• Joker

    ★★★½

  • First Cow

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★½

  • The Fanatic

    ★★★

  • Judy

    ★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • The Kitchen

  • Crawl

    ★★

  • Anima

  • Child's Play

  • Anna

    ★★½

  • Men in Black: International

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Dark Phoenix

  • Drug Porn

  • Domino

    ★★★

  • Ma

    ★½

  • Assimilate

  • The Traitor

    ★★★½

  • Parasite

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Tommaso

  • La Belle Époque

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Blind Spot

  • Beanpole

  • Sorry We Missed You

  • Living and Knowing You Are Alive

    ★★½

  • Rocketman

    ★★

  • You Can’t Watch This

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Disasters Under the Sun

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Stealing Ur Feelings

  • Avengers: Endgame

  • Cityscape

  • The Narrator

  • Shazam!

    ★★

  • Wonder Park

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

  • Booksmart

  • The Peanut Butter Falcon

  • Long Shot

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • The Gayle King Interview with R. Kelly

  • Notes from Melanie

  • Head First

  • The Search for the Saddest Punt in the World

  • Synonyms

    ★★½

  • Brain Wave

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Luce

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Vast of Night

  • Honey Boy

    ★½

  • Polar

  • Serenity

    ★★★

  • Fyre

  • Glass

    ★★★

  • Surviving R. Kelly

  • Painted Skin: The Double Mask

  • Italian Psycho - Another Joe Matarese Documentary

  • Vice

  • The Mule

    ★★★