• Secret Nation

    ★★½

  • Kika

    ★★½

  • Dead Man Walking

    ★★½

  • Black Mass

    ★★½

  • Shaft

  • Tango

    ★★★★

  • RoboCop 3

    ★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • Ninja Empire

    ★★★★

  • Sanctus

    ★★★★

  • Knives Out

    ★½

  • The Irishman

    ★½

  • Karl the Butcher vs Axe

    ★★

  • Pariah

    ★★½

  • Rio

    ★½

  • In the Company of Men

    ★½

  • Short Cuts

    ★★★★

  • Eve's Bayou

    ★½