• Death to 2020

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Thiago Ventura: POKAS

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Trolls World Tour

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Thiago Ventura - Especial Só Agradece

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Chorão: Marginal Alado

    ★★★★★

  • League of Legends Origins

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Alice Júnior

    ★★★½

  • Catscape

  • Tall Girl

    ½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Thiago Ventura - Isso É Tudo Que Eu Tenho

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • dead end

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Lorena

    ★★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • The Report

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • mask dog

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bunnyrabbit

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Stella's Last Weekend

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • motivational video movie

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Skyscraper

  • Facing It

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Purl

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Freaks and Geeks: The Documentary

    ★★★★★

  • Dude

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★