samantha has logged 16 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cutting Moments

Cutting Moments

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Singles

Singles

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Acquaintances of a Lonely John

The Acquaintances of a Lonely John

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Splice

Splice

2009
×
Read the review Edit this entry