Sammy has logged 18 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
28
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★½
Edit this entry  
11
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Beach Picnic

Beach Picnic

1939
×
Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Edit this entry