Chad has logged 25 entries for films during August 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trust

Trust

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★½
Edit this entry