Samir has logged 35 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Love in a Puff

Love in a Puff

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Holy Weapon

Holy Weapon

1993
×
★★½
Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suite Dreams

Suite Dreams

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
All About Ah-Long

All About Ah-Long

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Fun, the Luck & the Tycoon

The Fun, the Luck & the Tycoon

1990
×
★★★
Edit this entry  
17
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★½
Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Untold: Deal with the Devil

Untold: Deal with the Devil

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sparrow

Sparrow

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Secrets in the Hot Spring

Secrets in the Hot Spring

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★½
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Magic Hour

The Magic Hour

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Moment of Romance III

A Moment of Romance III

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
A Moment of Romance II

A Moment of Romance II

1993
×
★★½
Edit this entry  
03
Red Cliff Part II

Red Cliff Part II

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Kuch Kuch Hota Hai

Kuch Kuch Hota Hai

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Moment of Romance

A Moment of Romance

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rain

Rain

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dhamaal

Dhamaal

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Time and Tide

Time and Tide

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
New Dragon Gate Inn

New Dragon Gate Inn

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★
Edit this entry  
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
La La La at Rock Bottom

La La La at Rock Bottom

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Martial Club

Martial Club

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry