• Army of the Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Get Duked!

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • The Grinch

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • The Devil's Doorway

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★