Sam has logged 10 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry