• The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hamilton

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★

  • Tag

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Dolphin Reef

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Waco

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • Death Note

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Finding Dory

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★½

  • Hush

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Creed

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Pixels

    ★½

  • Circle