Sam has logged 24 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ricochet

Ricochet

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry