Sam has logged 28 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teeth

Teeth

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Showgirls

Showgirls

1995
×
Read the review Edit this entry  
02
The Wave

The Wave

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry