• Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ½

  • The Scary of Sixty-First

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Five Rules Of Success

    ½

  • Tenet

    ★★

  • The King of Staten Island

    ½

  • 8:46

    ★★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Siberia

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • The Undiscovered Country

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Citizen K

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Tommaso

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★★★★

  • Misty Button

    ½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Villains

    ★★★

  • Synonyms

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Ms. Purple

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Vice

    ½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Widows

    ★★★★

  • The Mountain

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Detainment

    ★★

  • Tag

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½