Samuel has logged 25 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Edit this entry  
12
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Edit this entry  
28
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

1971
×
★★★½
Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What's Up: Balloon to the Rescue!

What's Up: Balloon to the Rescue!

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry