Sandip has logged 152 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Anna

Anna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anand

Anand

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman Unlimited: Monster Mayhem

Batman Unlimited: Monster Mayhem

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Article 15

Article 15

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fan

Fan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lego DC Batman: Family Matters

Lego DC Batman: Family Matters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kabir Singh

Kabir Singh

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry