Sandip has logged 22 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La Grande Bouffe

La Grande Bouffe

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry