sandrocorvetto has logged 12 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Retribution

Retribution

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Videophilia (and Other Viral Syndromes)

Videophilia (and Other Viral Syndromes)

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Here Now

Here Now

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Here Now

Here Now

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry