Sanjeet has logged 39 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pudhupettai

Pudhupettai

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mumbai Saga

Mumbai Saga

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Shiva

Shiva

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Kammatipaadam

Kammatipaadam

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
O Teri

O Teri

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Silence... Can You Hear It?

Silence... Can You Hear It?

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cash

Cash

2007
×
Edit this entry  
25
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Ramprasad Ki Tehrvi

Ramprasad Ki Tehrvi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Darling

Darling

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Antam

Antam

1992
×
Read the review Edit this entry  
23
Roohi

Roohi

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Wild Dog

Wild Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Searching for Sheela

Searching for Sheela

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Naach

Naach

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dev

Dev

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
19
Stretch

Stretch

2014
×
Edit this entry  
18
Golmaal - Fun Unlimited

Golmaal - Fun Unlimited

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
Edit this entry  
17
Ashes to Idols

Ashes to Idols

2021
×
Edit this entry  
17
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
16
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
Edit this entry  
16
Ajeeb Daastaans

Ajeeb Daastaans

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
RK/RKAY

RK/RKAY

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mumbai Xpress

Mumbai Xpress

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joji

Joji

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bhaag Johnny

Bhaag Johnny

2015
×
Edit this entry  
11
Shagird

Shagird

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hello Charlie

Hello Charlie

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Big Bull

The Big Bull

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Ab Tak Chhappan 2

Ab Tak Chhappan 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry