Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Caligula

Caligula

1979
×
Read the review Edit this entry  
26
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Inheritance

Inheritance

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Greed

Greed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
½
Read the review Edit this entry