• The King's Man

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Red Rocket

  • The French Dispatch

  • Benedetta

  • Seance

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Pigface

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Killer Among Us

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Stop and Go

    ★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • David Blaine: Ascension

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • 8:46

  • Tigertail

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Sunday Girl

  • Watchmen

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Epilogue: The Punchline

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Midsommar

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once in Trubchevsk

    ★★½

  • Summer of Changsha

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Us

    ★★★★