SantinoCorleone has logged 24 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nazi Agent

Nazi Agent

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Crimson Kimono

The Crimson Kimono

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seance

Seance

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Guest

The Guest

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Caught

Caught

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Legion

Black Legion

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Murder at the Vanities

Murder at the Vanities

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pigface

Pigface

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
That Hamilton Woman

That Hamilton Woman

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Killer Among Us

Killer Among Us

2021
×
Edit this entry  
07
The Blue Dahlia

The Blue Dahlia

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Young Master

The Young Master

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crossfire

Crossfire

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry