aliyah has logged 19 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Retreat

The Retreat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bolt

Bolt

2008
×
Edit this entry  
15
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry