• Moxie

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Skins

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Better Watch Out

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • The Facility

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Project X

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • The Loved Ones

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★

  • Prom Night

    ★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • Bratz

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • EuroTrip

    ★★★★

  • Saved!

    ★★★★★

  • The Cat in the Hat

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • The Faculty

    ★★★

  • Girl

    ★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Empire Records

    ★★★★

  • Kids

    ★★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★