Sara has logged 46 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Love Potion No. 9

Love Potion No. 9

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wings

Wings

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Squared Love

Squared Love

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Deeds

Good Deeds

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
When in Rome

When in Rome

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Playing for Keeps

Playing for Keeps

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killers

Killers

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry