Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Sara

Sara

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for Sara
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Sara’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Moxie

    Moxie 2021

    ★★★½ Watched by Sara 06 Mar, 2021

    Seth. We love Seth.

  • Soul

    Soul 2020

    ★★★★½ Watched by Sara 03 Mar, 2021

    Put it in reverse terry
    Literally

  • Endings, Beginnings

    Endings, Beginnings 2019

    ★½ Watched by Sara 01 Mar, 2021

    I just wanted to fix her hair the whole time she was at the party. WHO ALLOWED ANY OF THIS?

  • I Care a Lot

    I Care a Lot 2020

    ★★★★ Watched by Sara 26 Feb, 2021

    Hold up... because I was not expecting that what so ever

  • The Truman Show

    The Truman Show 1998

    ★★★★ Watched by Sara 25 Feb, 2021

    The guy watching in his bathtub is me

  • The Hustle

    The Hustle 2019

    ★★ Watched by Sara 22 Feb, 2021

    Honestly I don’t know if I enjoyed this or not

  • Gone Girl

    Gone Girl 2014

    ★★★★ Watched by Sara 25 Feb, 2021

    Im sorry WHATTTT

  • Spider-Man: Far from Home

    Spider-Man: Far from Home 2019

    ★★★★½ Watched by Sara 24 Feb, 2021

    Okay here me out JAMESON

  • Fight Club

    Fight Club 1999

    ★★★★★ Watched by Sara 24 Feb, 2021

    Idk what I was expecting watching this for the first time but it was definitely not this, I’m just happy I never heard any spoilers because wow, I now understand why it’s so iconic

  • The Heartbreak Kid

    The Heartbreak Kid 2007

    ½ Watched by Sara 22 Feb, 2021

    No.

  • Love Potion No. 9

    Love Potion No. 9 1992

    ★★ Watched by Sara 21 Feb, 2021

    Uhhh

  • What Men Want

    What Men Want 2019

    ★★★ Watched by Sara 20 Feb, 2021

    Only watched this because I saw that Pete Davidson was in the trailer

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • …
  • 12
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.