Sarah_Ali has logged 29 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Little Prince(ss)

The Little Prince(ss)

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Let's Be Tigers

Let's Be Tigers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trophy Wife

Trophy Wife

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Joe

Little Joe

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Eid

American Eid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
Read the review Edit this entry  
10
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Five Times Two

Five Times Two

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Man's Land

No Man's Land

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kolya

Kolya

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Club

The Club

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lisey's Story

Lisey's Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
In the House

In the House

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trouble

Trouble

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Under the Sand

Under the Sand

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry