• Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Death to 2020

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Beyond the Dream

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Medusa and the Abyss

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Burning

  • Climax

  • Us and Them

    ★★★★★

  • McQueen

    ★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★★

  • The Outlaws

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Beneath The Surface

    ★★★½

  • 13th: A Conversation with Oprah Winfrey & Ava DuVernay

  • Casting JonBenet

    ★★★★

  • Bad Santa 2

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • La La Land

  • Love O2O

    ★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Carol

    ★★★★★