sarahli has logged 23 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
McQueen

McQueen

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freak Orlando

Freak Orlando

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Irreversible

Irreversible

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Outlaws

The Outlaws

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry