sarah has logged 273 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miley's New Year's Eve Party

Miley's New Year's Eve Party

2021
×
Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★½
Edit this entry  
25
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snowmance

Snowmance

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry