sarah has logged 37 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Midsummer Night's Dream

A Midsummer Night's Dream

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Table 19

Table 19

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry