• Christopher Robin

  • The Meg

  • The Darkest Minds

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Set It Up

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Adrift

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Ready Player One

  • Blockers

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

  • A Wrinkle in Time

  • Love, Simon

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★

  • Peter Rabbit

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Pitch Perfect 3

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

  • Blue Planet II

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

  • Downsizing

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • A Bad Moms Christmas

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Book of Henry

    ★★★

  • Megan Leavey

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

  • Get Out

    ★★★★★

  • To the Bone

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★½

  • A Dog's Purpose

  • Coin Heist

  • Passengers

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Planet Earth II

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Brain on Fire

    ★★

  • The Promise

  • Sing

  • Queen of Katwe

  • Lion

  • A Monster Calls

  • Sully

  • Moonlight

    ★★★